ANTONOV AN-2

Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesindeki AN2 Uçağının Havacılık Parkına Taşınması ve Ziyarete Hazır Hale Getirilmesi

Türk Hava Kurumu Türk Kuşunda binlerce paraşütçünün yetişmesinde kullanılan, binlerce havacılık tutkununun anılarında önemli yer tutan Antonov AN2 uçağı, bir yılı aşkın çabalarımız sonucunda nihayet Parkımızda… Anadolu Üniversitesi Sivil Havacılık Meslek Yüksekokulunun kuruluşu sırasında satın alınan, satın alınma amacı doğrultusunda hizmetini tamamladıktan sonra emekliye ayrılan Antonov AN2 uçağı, artık havacılık tutkunlarının yanı başında hak ettiği sevgiyi doyasıya tadabilmek için siz değerli ziyaretçilerimizi beklemekte.

Kanatları ve kuyruğu sökülerek gövdesi iniş takımları üzerinde çekilerek Parkımıza taşınan iri kuş, bez kanat yüzeylerindeki yırtıklar ve delikler AN2 teknisyenleri tarafından Parkımızda tamir edilerek tekrar eski haline getirildi. Uçağımızın emniyetli  bir şekilde demonte edilmesi, taşınması, tamirat işlemlerinin tamamlanarak parkımızda montesi işlerinin yüklenicisi Deniz Havacılık A.Ş. yönetici ve teknik ekibine Parkımız ve havacılık tutkunları adına teşekkürlerimizi iletiyoruz. Süreci başlangıcından sonuna kadar film karelerine ve videolara aktardık. Bu çalışmalarımızı en kısa zamanda bir belgesel halinde havacılık tutkunlarının beğenisine sunacağız.

AN2 tutkunlarının, Haziran ayı başından itibaren bazılarına şahit olduğumuz duygusal anlarının bundan sonra da yaşanacağını düşünüyor, tüm ziyaretçilerimizin parkımızda huzurlu vakit geçirmelerini temenni ediyoruz.