23 Eylül 2018 Pazar Günü Sizleri Havacılık Bilimi Şenliği'ne Bekliyoruz!

Havacılık Bilimi Şenliği Hakkında

23 Eylül 2018 Pazar günü Anadolu Üniversitesi Havacılık Parkı’nda düzenlenecek olan “Havacılık Bilimi Şenliği” projesi TÜBİTAK 4007 programı kapsamında desteklenmektedir. Projenin paydaşları arasında Eskişehir Teknik Üniversitesi, Anadolu Üniversitesi ve Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü yer almaktadır. Düzenlenecek olan havacılık temalı bilim şenliği sadece havacılık bilimine yönelik etkinlikler içermesi yönüyle alanında ilk olma özelliği taşımaktadır.

“Havacılık Bilimi Şenliği” kapsamında düzenlenecek etkinliklerde amaç her yaştan katılımcıyı meraklandırarak ve onların eğlenceli vakit geçirmesini sağlayarak toplumda bilim kültürünün yaygınlaşmasına katkı sağlamaktır. Düzenlenecek olan havacılık temalı etkinlikler sayesinde toplumun her kesiminde bilim farkındalığı yaratılması ve gelecek nesillerin bilim ve havacılık alanlarında daha fazla rol almasının sağlanması amaçlanmaktadır.

Havacılık Bilimi Şenliği'nde Hangi Etkinlikler Olacaktır?

“Havacılık Bilimi Şenliği” 23 Eylül Pazar günü saat 09:30-17:00 arasında Anadolu Üniversitesi Havacılık Parkı’nda tüm gün sürecektir. Şenlik kapsamında 14 atölye ve 3 seminer düzenlenecek olup, her yaştan katılımcı kendi yaş grubuna yönelik olan etkinliklere katılabilir. Katılımın ücretsiz olduğu şenliğe 7’den 70’e herkes davetlidir. Etkinliklerin kapasitelerinin sınırlı olduğunu ve katılımcılarımızın geliş sırasına göre etkinliklere kayıtlarınızın yapılacağını sizlere hatırlatmak isteriz. Havacılık Bilimi Şenliği’nde yer alacak olan etkinlikler ve saatleri ise aşağıdaki tabloda yer almaktadır. Yaş grubunuza göre hangi etkinliğe katılabileceğinizi etkinlik renk kodlarına bakarak bulabilirsiniz.